Trvalé odstránenie chĺpkov

PLW laseorové epilácie - Zbavte sa chĺpkov natrvalo

Nebaví vás to večné holenie. Je pre vás vytrhávanie chĺpkov strojčekom alebo voskom bolestivé? Ostávajú vám po holení zapálené a vrastené chĺpky a pokožka navyše v holených oblastiach pigmentuje?

Potom je pre vás skutočným pomocníkom trvalá epilácia, kedy sa po sérii ošetrení zbavíte chĺpkov a môžete si užívať pocit z hladkej pokožky! 

V salóne pracujeme s novou technológiou PLW, pri ktorej nie je potrebné chladenie pokožky gélom, ošetrenie je rýchle a šetrné k pokožke.

Ako to funguje?

PLW fotoepilácia pracuje na princípe selektívnej fototermolýzy - produkuje svetelné žiarenie citlivé na farbivo vlasového chĺpku - melanín. Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku a spáli ho. Pre úspešnú epiláciu je potrebná aspoň minimálna prítomnosť pigmentu v chĺpku - to je dôvod prečo svetlé ani šedivé chĺpky laser neodstráni. Najlepšie sa zbavíte tmavých chĺpkov. Keďže chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze. Počet korienkov v aktívnej rastovej fáze je rôzny na jednotlivých častiach tela a je do určitej miery individuálny. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie 3 - 6 týždňov po ošetrení.

Pred epiláciou

Na epiláciu musí byť pokožka neopálená. Pred epiláciou je potrebné chĺpky oholiť alebo zastrihnúť. Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom ani vytrhávané akoukoľvek inou metódou (minimálne 4 týždne pred zákrokom) a nemali by byť vyrastené viac ako 1 mm nad úrovňou kože.

Priebeh zákroku

Ošetrenie je veľmi rýchle, trvá v závislosti od ošetrevanej oblasti od 5 do 30 minút.

Ošetrenie je bezbolestné. Po ošetrení necítite žiadnu bolesť, môžete sa okamžite zaradiť do bežného života. Zákrok je nutné opakovať v cca 4-6 sedeniach pre dosiahnutie efektu dlhodobej až trvalej epilácie v oblastí epliácie rúk a nôh. V intímnych partiách, podpazuší a na tvári môže byť počet ošetrení vyšší, cca 6-10. Počet opakovní na dosiahnutie trvalého výsledku je individuálny a závisí ako od dodržania pravdelnosti ošetrenia, tak i individuálnej genetickej a hormonálnej výbavy  každého jednotlivca.

Pozákroková starostlivosť

Epilácia môže byť sprevádzaná miernou reakciou pokožky po zákroku. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľkých hodín alebo niekoľko dní. Následne po zákroku je vhodné epilovanú pokožku ošetrovať gélom s aloe vera, Panthenol krémom po opalovaní, prípadne krémom Calcium Panthotenicum. 24 hodín po zákroku nepoužívajte na epilovanú pokožku žiadnu kozmetiku ani parfém, omývajte len čistou vodou. Vyhýbajte sa saunovaniu a športovaniu. Neodporúča sa opaľovanie a solárium počas celej kúry a minimálne po dobu 2-3 týždňov po poslednom ošetrení. Dôležité je tiež používať krém s vysokým ochranným faktorom na epilované časti tela (min SPF30). Pred, ani po zákroku chĺpky nevytrhávajte!

Obmedzenia/Kontraindikácie pri všetkých PLW ošetreniach:

 • mesiac pred a po ošetrení sa nedoporučuje navštevovať solárium alebo opaľovať sa
 • príliš tmavý typ pokožky
 • žltačka
 • u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy
 • v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie v ošetrovanej oblasti
 • 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A, retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné)
 • v prípade lokálneho používania retinoidov (Retin-A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (vysadiť min. 2 týždne pred zákrokom)
 • niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu
 • miesta ošetrené botoxom, tetovanie
 • poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm,chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka
 • počas tehotenstva a dojčenia zákrok nedoporučujeme

Tel.kontakt: 0948/60 50 70