Vosk alebo cukrová pasta?

Po depilácií u väčšiny užívateľov vydrží efekt hladkej pokožky zhruba 10-14 dní. Samozrejme sú takí, ktorí sa tešia z výsledkov až 4-8 týždňov. Rýchlosť rastu chĺpkov je individuálny proces a závisí od mnohých, spravidla vnútorných faktorov. S pravidelnosťou depilácie sa dĺžka hladkej pokožky predlžuje. Ako si však vybrať vhodnú metódu pre vašu pokožku?

Depilácia teplým voskom je rokmi overená metóda na odstránenie nežiadúceho ochlpenia. Jej hlavnými výhodami sú okamžitý efekt trvajúci 3 až 5 týždňov, postupné zjemnenie a zníženie hustoty chĺpkov po viacerých opakovaniach a finančná nenáročnosť procedúry.

Ako prebieha depilácia voskom?

Na to, aby sme chĺpky mohli depilovať voskom, mali by mať ideálne dĺžku aspoň 4 mm. Depilovanú oblasť najprv dôkladne vydezinfikujeme. Potom nanesieme depilačný vosk v smere rastu chĺpkov, pričom je dôležitá jeho správna teplota. Na záver ošetríme pokožku špeciálnym olejom po depilácii. Ten odstráni zvyšky vosku z pokožky a zároveň ju upokojí. Riziko zarastania chĺpkov a vzniku zápalov je v porovnaní s holením žiletkou či depilačným strojčekom výrazne nižšie.

Výsledok voskovej depilácie je viditeľný ihneď po procedúre. Pokožka zostane hladká a jemná približne 3 až 5 týždňov podľa rýchlosti rastu chĺpkov, ktorá je u každého individuálna. Teplý vosk odstraňuje chĺpky aj s korienkami, takže po pravidelnom opakovaní sa ich hustota znižuje, chĺpky sú svetlejšie a jemnejšie na dotyk.

Výhody depilácie voskom:

- efekt odstránenia chĺpkov je okamžitý,
- efekt pretrváva 3 až 5 týždňov,
- po viacerých opakovaniach sú chĺpky redšie a jemnejšie,
- nízke riziko zarastania chĺpkov po ošetrení,
- finančne nenáročná.

Kontraindikácie pri depilácii voskami:

 • infekčné ochorenie,
 • poškodená alebo zapálená pokožka, modriny, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm,chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka,
 • Depiláciu nôh neodporúčame pri problémoch s kŕčovými žilami.

Cukrová depilácia je jemný a šetrný spôsob odstraňovania chĺpkov, ktorý dodá Vašej pokožke jemnosť a krásu. Chĺpok by mal byť dlhý aspoň 5mm. Aplikuje sa na pokožku pri telesnej teplote. Preto je depilácia veľmi príjemná, teplotou sa pokožka uvoľní a póry sa roztiahnu, čím sa chĺpky lepšie prichytia o pastu. Chĺpky sa strhávaju v smere rastu chĺpku, čo robí depiláciu v porovnaní s voskami jemnejšou. Cukrová depilácia zároveň poskytuje pokožke jemný peeling, pretože okrem chĺpkov odstraňuje aj odumreté kožné bunky.

Cukrová depilácia odstráni jemným spôsobom z Vašej pokožky chĺpky na niekoľko týždňov bez podráždenia pokožky. Cukrová pasta pri depilácii priľne iba k chĺpkom a odumretým kožným bunkám a preto nespôsobuje poranenie pokožky. Hladká pokožka bez chĺpkov vydrží 3-5 týždňov. Pri pravidelnej depilácii (nestriedať s holením) sa korienok chĺpka oslabuje a časom prestáva rásť úplne.

Cukrová depilácia je veľmi šetrná k pokožke a preto je vhodná, aj na tie najcitlivejšie časti tela. Podráždenie je minimálne a začervenanie do pol hodiny mizne. To ale neznamená, že sa o pokožku nemusíme starať. Vhodným ošetrovacím prípravkom je Aloe Vera gél, ktorý pokožku upokojí a osvieži. Po depilácii je dôležitý, aj výber vhodného oblečenia, vyhýbať sa slnku, športu a saune. Cukrová depilácia nemá stanovenú minimálnu hranicu veku, ani pohlavia. Podstupujú ju ženy, muži, aj dospievajúce dievčatá, ktoré trpia nadmerným ochlpením.

V čom sa cukrová depilácia odlišuje od iných metód?

 • Strhnutie chĺpkov v smere, ktorý je pre ich rast prirodzený
 • Oveľa nižšia bolestivosť pri depilácii
 • Upravuje a minimalizuje zarastanie chĺpkov
 • Veľmi šetrná depilácia k pokožke - dráždi minimálne
 • Po depilácii je pokožka na dotyk hladká a jemná.
 • Pravidelná depilácia výrazne zlepšuje problémy s nadmerným ochlpením pokožky.
 • Je úplne rozpustná vo vode a preto sa ľahko odstraňuje z pokožky.
 • Svojím čisto prírodným zložením je úplne rozložiteľná v prírode, čím neškodí životnému prostrediu.

 • Nespôsobuje alergické reakcie

Kontraindikácie pri cukrovej paste:

 • Cukrovka
 • infekčné ochorenie
 • poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm,chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka

Brazílska depilácia

Brazílska depilácia je depilácia intímnych partií, či už u ženy alebo u muža. V intímnych partiách je pokožka veľmi citlivá a jemná a preto treba zvážiť, aký typ odstraňovania chĺpkov si vybrať. Cukrová pasta je svojím zložením a technikou odstraňovania chĺpkov, jedným z málo depilačných prípravkov, vhodných práve, aj na brazílsku depiláciu, pretože sa nanáša proti rastu a stŕha v smere rastu. Je to najjemnejšie odstránenie chĺpkov intímnych partií. Nehrozia žiadne popáleniny, modriny, podliatiny ani strhnutie pokožky. Pri pravidelnej depilácií sa chĺpky odstránia a chĺpky miestami prestávajú rásť. Pre zachovanie jemnosti a výsledkov sa NESMIE KOMBINOVAŤ S INÝMI TECHNIKAMI DEPILÁCIE. Pri brazílskej depilácií vydrží efekt hladkej pokožky 3-4 týždne.

Tel.kontakt: 0948/60 50 70