Masáže

Masáže

Masáže pomáhajú uvoľniť bolesti chrbta, stuhnutú šiju, bolesti nôh a rôznych ďalších zdravotných problémoch. Zuzana Benčová sa profesionálnemu masírovaniu a masážam venuje dlhé roky.

Je certifikovanou masérkou a poskytuje profesionálne masérske služby od klasických masáží cez relaxačné masáže až po maderoterapiu tela (proti celulitíde) a maderoterapiu tváre (proti vráskam).

Klasická masáž celého tela

To je presne to, čo si väčšina ľudí predstaví keď sa povie masáž. Vhodná pre všetkých tých, ktorí chcú uvoľniť telo po nejakej námahe. Táto masáž perfektne uvoľňuje svalstvo, povzbudzuje krvný obeh, a zlepšuje aj celkový psychický stav človeka. Zároveň odstraňuje únavu, zbaví vás bolesti hlavy a navodí vám príjemné pocity.

Pri tejto masáži sa používajú aj voňavé oleje na podporu relaxácie, a väčšinou si môžete vybrať aj dĺžku jej trvania - 30, 60, 90 alebo 120 minút.

Doprajte si aspoň hodinku aby vám masér vymasíroval celé telo. Ak nechcete celotelovú, môžete si vybrať len určité partie, napríklad chrbát a nohy, je to len na vás. Táto masáž sa skvele hodí aj ako darček, nemyslíte?

Klasická masáž chrbta

Pre všetkých tých, ktorí sedia celý deň za počítačom, ale aj pre starších ľudí, ktorí si potrebujú uľaviť od bolestí chrbtice. Okrem chrbta vám masér uvoľní aj šiju a krk, čo pôsobí extrémne uvoľňujúco. Skvele sa dáte dokopy po stresujúcom dni alebo dlhom sedení. Nič vás nedá dokopy lepšie ako masáž chrbta a šije.

Na túto masáž si tiež vyhraďte aspoň polhodinku, aby sa svaly poriadne prekrvili a spustil sa aj miazgový obeh. Ten okrem iného pomáha z tela vyplaviť všetky toxíny. Klasickú masáž chrbta by ste si mali pravidelne dopriať ak ste po nejakom zranení alebo operácii. Všetky tieto zdravotné indikácie by ste však mali najskôr konzultovať s fyzioterapeutom.

Relaxačná masáž chrbta

Klasickou masážou chrbta nesklamete nikoho, ani seba. Polhodinku alebo aj hodinku tohto neskutočného relaxu si pokojne doprajte aj každý týždeň. Nielen vaša chrbtica sa vám poďakuje. Oddýchne si sa aj vaša myseľ, a to doslova.

Masér vám za pomoci masážneho oleja prejde rukami každučký kúsok chrbtice, a vy pocítite ako sa vám uvoľňuje svalstvo a kostra. Odstráni všetky blokády a bolestivé miesta. Stres sa prejavuje aj tým, že máme neustále stihnutú a boľavú šiju. Relax v podobe uvoľňujúcej masáže, príjemných tónov hudby a krásnej vône si zaslúžite aj vy.

Relaxačná masáž celého tela

To je presne ten typ masáže kde hrá upokojujúca hudba, voňajú esenciálne oleje a masér vás masíruje stredne silným tlakom za pomoci nejakého telového oleja. Po hodinke alebo aj viac strávenej pri tejto masáži vyjdete z masážneho salóna ako nový človek. Táto masáž je skvelá aj pre nerozhodných.

Ak neviete akú masáž si dopriať, vyhráva práve relaxačná. Vyskúšať ju môžu skoro všetci, nie sú tu také zdravotné obmedzenia ako pri masážach kde sa používa silnejší tlak. Starí, mladí, muži aj ženy si túto masáž jednoznačne užijú.  Skúste ju darovať ako darček pre niekoho, na kom vám skutočne záleží.


Klasická masáž nôh

Čo je lepšie na uľavenie od pocitu ťažkých a opuchnutých nôh ako ich masáž? Doprajte si ju vždy po túre, športovom výkone alebo dlhej ceste autom či lietadlom.

Práve nohy a členky majú tendenciu najviac opúchať, čo z dlhodobého hľadiska spôsobuje aj zdravotné problémy. Veľmi dobre bude pôsobiť aj ako doplnková liečba po zraneniach či operáciách nôh.

Pozor! Ak máte viditeľné varixy (zapálené kŕčové žily) na dolných končatinách, táto masáž nie je pre vás vhodná. Praktizuje sa za použitia oleja, a po nohách vám masér vymasíruje aj akupunktúrne body na chodidlách. Hovorí sa, že každý bod na chodidle reprezentuje iný orgán, preto sa vám uvoľní celé telo.

Relaxačná masáž nôh

Niekedy sa stane, že nemáte hodinku a viac na masáž, no napriek tomu potrebujete uvoľnenie ako soľ. Nevadí, aj pre vás máme riešenie.

Doprajte si skrátenú, no stále efektívnu verziu klasickej relaxačnej masáže. Pri tejto sa masér sústredí na nohy, kde sa únava prejavuje najviac.

Všetok stres za roztopí behom pár minút. Doprajte si túto masáž aj ako súčasť wellness dňa, po plávaní či saunovaní. Relax je to, čo z času na čas všetci potrebujeme.

Reflexná masáž chodidiel (stláčanie reflexných bodov)

Môžete si ju dopriať ako súčasť inej masáže, alebo aj samostatne ak nestíhate.

Reflexná masáž chodidiel je stará ako ľudstvo samo, už v starovekej Číne vedeli, že na chodidlách sa nachádzajú dôležité body, ktoré súvisia s orgánmi v celom tele.

Ich stláčaním dochádza k prekrveniu a uvoľneniu nielen nôh, ale aj daných orgánov. Môžete sa tak napríklad aj zbaviť migrény.

Masér vám za pomoci jemného tlaku postláča presne tie body na chodidle, aby ste ucítili úľavu na celom tele.

Polhodinka, ak nemáte k dispozícii času viac bohato stačí, a tak si môžete dopriať toto skvelé uvoľnenie aj počas pauzy v náročnom dni. Tento do seba investovaný čas určite neoľutujete.

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jedno z najlepších masáží vôbec. Prečo je tomu tak? Jednoducho povedané, bez správneho fungovania lymfatického systému riskujeme mnohé, aj vážne ochorenia.

Lymfatické cievy a uzliny máme rozmiestnené po celom tele, a úlohou maséra je jemnými pohybmi rozprúdiť lymfu, tak aby sa vylúčili všetky toxíny von z tela.

Lymfatická masáž je vhodná naozaj pre všetkých, ale extra z nej budú profitovať tí, ktorým sa nedarí schudnúť, alebo chcú naštartovať metabolizmus, ľudia po úrazoch, operáciách, tí, ktorí majú na tele edémy a opuchnuté končatiny.

Masáž by mala trvať minimálne hodinku, aby sa masér dostal k všetkým bodom na tele, ale aj na hlave. Počas tejto masáže môžete pocítiť zvýšenie nutkanie na malú potrebu, je to úplne normálne, pretože lymfa začala pracovať a toxíny sa začali z tela vyplavovať.

Nesmiete zabudnúť ani na pitný režim a vypiť čo najviac vody. A ešte jedna skvelá správa, po lymfatickej masáži sa budete cítiť príjemne odľahčený.

Tehotenská masáž (pre tehotné po 3. mesiaci, chrbát a nohy)

Aj budúce mamičky si zaslúžia relax a mali by si ho dopriať, kým sa to ešte dá. Aj keď tehotenstvo samo o sebe je kontraindikácia pri mnohých druhoch masáží, túto si môžu tehotné ženy dopriať úplne bez rizika. Teda až po prekročení 3. mesiaca.

Po 3. mesiaci už mnohým ženám začínajú tehotenské bolesti chrbta, krížov a opuchy nôh. Je to prirodzený proces, avšak táto masáž vám pomôže.

Masér vám jemným tlakom najskôr uvoľní všetky boľavé miesta na šiji a chrbtici, a zameria sa aj na krížovú časť, ktorá je vystavená veľkým zmenám kvôli rastu tehotenského bruška.

Potom dokonale vymasíruje vaše unavené a opuchnuté nohy. Domov odídete kompletne zrelaxovaná a dobre naladená.

Bankovanie

Ak uvidíte na niekoho chrbte kruhové podliatiny, nezľaknite sa, určite bol na bankovaní. Táto špeciálna masáž sa používa ako liečebná metóda už od stredoveku. Používajú sa na ňu sklenené banky rôznych veľkostí, ktoré sa prikladajú na chrbát.

Maséri využívajú metódu suchého bankovania, kde sa banka priloží k telu tak, aby vznikol podtlak a do banky sa vsaje časť kože aj s podkožím. To spôsobuje popraskanie drobných cievok, malý výron krvi a lymfy do okolia.

Týmto nastane reakcia organizmu, zvýši sa cirkulácia krvi a prívod kyslíka do tkanív, aktivácia organizmu a životných procesov v prislúchajúcom orgáne. Pred aplikáciou masér dôkladne nahmatá všetky zatvrdnuté, horúce a bolestivé miesta, a podľa toho banku aplikuje.

Pred bankovaním sa telo uvoľní krátkou zahrievacou masážou za pomoci esenciálneho oleja. Banky po aplikácii zostanú na tele prisaté 15 -20 minút, a podliatiny zmiznú do dvoch týždňov. Po bankovaní tiež nezabudnite na pitný režim, aby ste podporili ozdravný proces.

Tejpovanie (ako súčasť inej masáže)

Tejpovanie, alebo páskovanie sa robí za pomoci špeciálnych a silne lepivých pások. Často krát sú pestrofarebné a prirodzene aj vodeodolné. Táto metóda sa využíva ako doplnková liečebná metóda ako súčasť inej masáže alebo aj samostatne. Je skvelá hlavne pre športovcov a ľudí, čo podávajú veľké fyzické výkony.

Ale aj pre všetkých tých, ktorí majú problémy pri hojení jaziev, pri liečbe opuchov, hematómov, zápalov a ďalších zdravotných problémov.

Tejp sa aplikuje na suchú a čistú pokožku, a môžete si ho na tele nechať až 7 dní. Lepiť sa môže prakticky hocikde na tele, pričom skúsený terapeut pozná všetky body, a teda vie v akom smere a aký dlhý tejp aplikovať.

Tejp si viete odstrániť aj sami za pomoci krému alebo teplej vody.

Liftingová masáž tváre (vyhladzovacia masáž pre vypnutie pokožky)

Chceli by ste si dopriať omladenie v podobe okamžitého liftingu tváre? Práve pre vás je vhodná táto vyhladzovacia masáž. Okamžite pôsobí na unavenú, ochabnutú a bledú pleť. Okrem toho umožňuje oveľa lepší prienik kozmetických prípravok do pleti. Pravidelnou liftingovou masážou dosiahnete aj dlhodobé celkové zlepšenie stavu pleti a jej omladenie.

Na masáž príďte s čistou tvárou, pretože terapeut vám počas masáže tvár aj premastí a aplikuje výživné prípravky. Pomocou jemných ťahov masér vykonáva lifting a nadvihnutie kontúr tváre, a tak výsledok uvidíte už po pár minútach. Táto procedúra je skvelá aj pred dôležitým spoločenským podujatím, ak chcete zažiariť krásnou a vypnutou pleťou.

Kontakt Zuzka: 0910 159 980