Reflexné terapie


Reflexné terapie - uvodny obrazok v menu


Reflexné terapie sú účinnou metódou alternatívnej medicíny, ktorá pomáha odstraňovať zdravotné problémy tým najprirodzenejším spôsobom - stimuláciou reflexných plôch na chodidlách, chrbte, na hlave a na rukách.

Reflexné terapie

Reflexné terapie stimulujú telo na vlastné samoliečebné procesy, posilňujú imunitný systém, pôsobia komplexne, harmonizujú telo aj dušu, vytvárajú tak predpoklady na odstránenie chorobných procesov. Sú tiež vynikajúca prevencia a relax, uvoľňujú telo aj myseľ a pomáhajú získať stratenú rovnováhu a harmóniu úplne prirodzeným a jednoduchým spôsobom bez invazívnych zásahov.

REFLEXNÉ TERAPIE sa opierajú o spoľahlivú diagnostiku, vykonávajú sa tlakom palca ruky terapeuta na receptory na chodidlách, na chrbte, na rukách aj hlave.

Terapie sa uskutočňujú na chodidlách - stimuláciou alebo tlmením reflexných plôšok, nasleduje postup v sede na stoličke pôsobením na krčnú chrbticu a lopatky, tieto sa priamo uvoľňujú. Treťou fázou reflexnej terapie je postup na lehátku, klient leží na bruchu, reflexná terapia sa prevádza pôsobením najmä na chrbáte klienta. Celá procedúra trvá cca 60 - 90 min - zo strany klientov je hodnotená ako veľmi príjemná a účinná, pre jej prirodzenosť a jednoduchosť patrí medzi najžiadanejšie procedúry pre jej vysoký liečebný, relaxačný, regeneračný a preventívny účinok.

SEGMENTOVÁ REFLEXNÁ MASÁŽ CHRBTA

Jemná tzv. krúžková masáž aplikovaná po stavcoch chrbtice s liečivým účinkom. Pri tejto liečebnej metóde sa využívajú reflexné zóny ľudského tela najmä na chrbte, nakoľko práve tu sa náchádza veľké množstvo nervových dráh, ktoré pomáhajú k odstráneniu stuhnutia, nastáva zlepšenie celkového fyzického aj psychického stavu organizmu. Vykonáva sa v sede na stoličke aj na lehátku bez použitia masážnych prostriedkov, trvá od 20 min. do 40 min.

SHIATSU - jemná tlaková masáž v sede na stoličke.
Táto masáž má svoj pôvod v Japonsku, jej cieľom je harmonizácia tela a duše pôsobením na meridiánové dráhy v tele- najmä na chrbte, hlave, horných a dolných končatinách. Masáž sa aplikuje cez oblečenie v sede na masážnej stoličke bez použitia olejov a emulzií.  Je to metóda, ktorá má veľmi dobrý relaxačný a ozdravný účinok - už po krátkej dobe jej pôsobenia - stačí aj 20 minút, opakovaným pôsobením sa dosahujú priaznivé účinky na celkový stav organizmu.

Tel.kontakt: 0940/852 048 Majka