Reflexné terapie

Reflexné terapie

Reflexné terapie stimulujú telo na vlastné samoliečebné procesy, posilňujú imunitný systém, pôsobia komplexne, harmonizujú telo aj dušu, vytvárajú tak predpoklady na odstránenie chorobných procesov. Sú tiež vynikajúca prevencia a relax, uvoľňujú telo aj myseľ a pomáhajú získať stratenú rovnováhu a harmóniu úplne prirodzeným a jednoduchým spôsobom bez invazívnych zásahov.

REFLEXNÉ TERAPIE sa opierajú o spoľahlivú diagnostiku, vykonávajú sa tlakom palca ruky terapeuta na receptory na chodidlách, na chrbte, na rukách aj hlave.

Terapie sa uskutočňujú na chodidlách - stimuláciou alebo tlmením reflexných plôšok, nasleduje postup v sede na stoličke pôsobením na krčnú chrbticu a lopatky, tieto sa priamo uvoľňujú. Treťou fázou reflexnej terapie je postup na lehátku, klient leží na bruchu, reflexná terapia sa prevádza pôsobením najmä na chrbáte klienta. Celá procedúra trvá cca 60 - 90 min - zo strany klientov je hodnotená ako veľmi príjemná a účinná, pre jej prirodzenosť a jednoduchosť patrí medzi najžiadanejšie procedúry pre jej vysoký liečebný, relaxačný, regeneračný a preventívny účinok.

SEGMENTOVÁ REFLEXNÁ MASÁŽ CHRBTA

Jemná tzv. krúžková masáž aplikovaná po stavcoch chrbtice s liečivým účinkom. Pri tejto liečebnej metóde sa využívajú reflexné zóny ľudského tela najmä na chrbte, nakoľko práve tu sa náchádza veľké množstvo nervových dráh, ktoré pomáhajú k odstráneniu stuhnutia, nastáva zlepšenie celkového fyzického aj psychického stavu organizmu. Vykonáva sa v sede na stoličke aj na lehátku bez použitia masážnych prostriedkov, trvá od 20 min. do 40 min.

SHIATSU - jemná tlaková masáž v sede na stoličke.
Táto masáž má svoj pôvod v Japonsku, jej cieľom je harmonizácia tela a duše pôsobením na meridiánové dráhy v tele- najmä na chrbte, hlave, horných a dolných končatinách. Masáž sa aplikuje cez oblečenie v sede na masážnej stoličke bez použitia olejov a emulzií. Je to metóda, ktorá má veľmi dobrý relaxačný a ozdravný účinok - už po krátkej dobe jej pôsobenia - stačí aj 20 minút, opakovaným pôsobením sa dosahujú priaznivé účinky na celkový stav organizmu.


Tel.kontakt: 0940/852 048 Majka